PSSO Haut-parleur PRIME-10CX coaxial 300 W
PSSO
No. 11041174
svg
svg
Enceintes PA PRO, woofer 10", pavillon 1", 300 W RMS, 8 Ohm
  • Rugged full-range PA top speaker, qualified for suspension and clubs
  • Housing made of 15 mm (11 layers) birch plywood
  • Premium custom-made drivers by European manufacturer CELTO Acoustique
  • 25 cm neodymium bass/mids speaker (10") with diecast aluminum basket
  • 25 mm neodymium driver (1"), 44 mm voice coil (1.7")