OMNITRONIC MPVZ-250.6 PA Mixing Amplifier
OMNITRONIC
available in approx. 5 wk(s)
515,00
add to cart
Find a dealer
available in approx. 5 wk(s)
List price excl. 19% VAT
Prices in retail stores may vary.
No. 80709786
svg
svg
2 U
6 zone PA mixing amplifier adjustable zones, 250 W RMS
  • Comfortable control of PA speakers via 6-zone technology
  • 6 PA zone outputs with separate 5-step level controls
  • Output for low-impedance speakers (4-16 ohms)
  • 2 rear microphone inputs (6.3 mm jack, unbal.)
  • 1 front microphone input (combination XLR/6.3 mm jack, unbal.) with adjustable priority circuit
  • All microphone inputs with separate level controls
  • 3 line inputs (stereo RCA) with separate level controls
  • 1 line output (stereo RCA)
  • Chime, switchable
  • Treble and bass control for the output signal
  • 7-digit LED level meter
  • Master control for the output signal
  • (19") 48.3 cm rack installation 2 U